Wizyta studyjna w BrukseliW dniach 26-30.09.2022 r. w ramach projektów: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego, Młodzież w Unii Europejskiej vol. 2 w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii oraz na zaproszenie Pani Prof. Danuty Hübner, uczniowie  ZSEG uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Brukseli wraz ze Starszym Ambasadorem p. Dorotą Wawer oraz p. Małgorzatą Dąbrowską-Kusztal.
Uczestnicy zwiedzili Parlament Europejski oraz wysłuchali wykładu Profesor Hübner dotyczącego instytucji europejskich  i wyzwań dla Unii Europejskiej. Młodzież mogła zadawać pytania, a Pani Profesor chętnie na nie odpowiadała.
Niesamowite wrażenie zrobił na nas Dom Historii  Europejskiej, w którym zwiedzający udają się w podróż śladami historii Europy i są zachęcani do zastanowienia się nad jej przyszłością.

W interaktywnym Parlamentarium  dowiedzieliśmy się,  jak działa Parlament, w jaki sposób tworzone są przepisy i dlaczego polityka europejska jest ważna.Uczestnicy zwiedzili piękne, belgijskie miasta. W Brukseli oglądali m.in. Pałac Królewski oraz Pałac Narodów, okolice wzgórza Mont des Arts, czy słynne Atominium- monumentalny model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów. Poza tym zwiedzili katedrę pod wezwaniem Św. Michała i Św. Guduli  i  słynny na całym świecie Manneken Pis-figurkę chłopca oraz urokliwe miasto Brugię słynącą z pięknych kanałów i średniowiecznego klimatu.Możliwość zwiedzania Stolicy Europy i instytucji europejskich na długo  pozostanie w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *