Projekt „RozeGRAJ dobrą lekcję”,

W czerwcu uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie Technik Ekonomii i Rachunkowości biorą udział w projekcie „RozeGRAJ dobrą lekcję”, który jest prowadzony przez firmę Alegra Twórczy Rozwój. Ideą tego projektu jest wykorzystanie zestawu gier podczas zajęć z przedmiotów zawodowych. Stosowana podczas lekcji metoda grywalizacji ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie zarządzania projektami, zarządzania sobą w czasie oraz wzmacniania postawy przedsiębiorczej.

Autorami gier jest zespół innowatorów, którzy zmieniają lekcje przedsiębiorczości w polskich szkołach w emocjonujące doświadczenie, które wyzwala kreatywność młodego pokolenia, pozwala zrozumieć reguły biznesu i od najmłodszych lat rozwija postawę proaktywnego, dojrzałego wartościowego przedsiębiorcy.

Od początku czerwca młodzież zagrała w dwie gry służące lepszemu zrozumieniu mechanizmów komunikowania się w projekcie, wspólnego wypracowywania spójnej strategii działania oraz ewaluacji w zespole. Były to „POŻERACZE CZASU” oraz „PrezentER”.

Uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w gry. Rozgrywkom towarzyszyły pozytywne emocje, mnóstwo energii i kreatywnie spędzony wspólnie czas. Gry dostarczyły nowych doświadczeń i innego spojrzenia na zagadnienia ekonomiczne, co w przyszłości na pewno przyniesie wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *