Osiągnięcia inne

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019

6 marca br. na uroczystej gali ogólnopolskiego konkursu Szkół Zawodowych Najwyższej Jakości (edycja 2019) nasza szkoła uzyskała tytuł finalisty za zgłoszenie praktyki „KOMPETENCJE PRZYSZŁOSCI drogą do sukcesu i samorealizacji” jako systemowego rozwiązania w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganizatorem Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych. Partnera mi było Mazowieckie Kuratorium Oświaty i MSCDN w Warszawie. W tym roku szkolnym konkurs się nie odbył.

OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

To nowa forma wyróżniania szkół, w którym wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej ogólnopolskim konkursie, pierwszej praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Poprzednio był zwany RANKINGIEM SZKÓŁ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI

2020/2021Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku zajęło 11miejsce w Polsce na 289 szkół wyróżnionych i 3 miejsce w województwie mazowieckimi 1 w powiecie otwockim.  
2019/2020Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku zajęło 36 miejsce w Polsce na 289 szkół wyróżnionych i 7 miejsce w województwie mazowieckim  i  1 w powiecie otwockim.
2018/2019Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku zajęło 99 miejsce w Polsce, 1 w powiecie otwockim.