Wycieczka szlakiem Powstańców Styczniowych

Dnia 25.10.2023 r. klasa 1a pod opieką wychowawcy p. Marcina Bylinki pojechała na wycieczkę objazdową szlakiem Powstańców Styczniowych, która odbyła się dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej w Otwocku.

Uczniowie odwiedzili zbiorową mogiłę nieznanych powstańców styczniowych w Emowie oraz drewniany krzyż w Radiówku, upamiętniający bitwę majora Józefa Jankowskiego stoczoną z wojskiem rosyjskim w dniu 25 maja 1863 r. na wysokości wsi Żanęcin, mogiłę powstańców styczniowych na cmentarzu w Wiązownie oraz tablicę znajdującą się na kapliczce upamiętniającą bitwę oddziału powstańczego dowodzonego przez płk Ziemomysła Kuczyka z wojskiem rosyjskim stoczoną w rejonie wsi Glinianka i Poręby w dniu 3 marca 1863 r.

Na cmentarzu w Otwocku uczniowie odwiedzili grób Michała Ślepowron-Skorupki weterana powstania styczniowego zmarłego w 1916 r. Celem wyjazdu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *