Wycieczka 4tg na XXXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2023

W dniu 10 marca 2023 r., uczniowie klasy 4tg wraz ze szkolnym doradcą zawodowym p. Przemysławem Poredą uczestniczyli w XXXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023, który odbył się w EXPO XXI w Warszawie. 

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach dla maturzystów/kandydatów na studia. Poprowadziły je warszawskie uczelnie akademickie, informujące o zasadach rekrutacji na rok 2023/24. Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie udzielali ostatnich porad na temat egzaminu maturalnego, znani nauczyciele-influencerzy prowadzili webinaria przedmiotowe. 

Młodzież uzyskała informacje na takie tematy, jak np.:  czym kierować się przy wyborze studiów, jak przygotować się do wejścia w rolę studenta. Byli zachęcani do mobilności, także tej mierzonej podjęciem studiów (lub okresowej nauki) poza własnym miastem i krajem.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *