9 maja – Dzień Europy

Z okazji Dnia Europy, Młodsze Ambasadorki, uczennice klasy 4a i 4r przygotowały okolicznościowy apel pod kierunkiem Starszego Ambasadora w programie Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) p. Doroty Wawer.

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Ponad 70 lat temu minister spraw zagranicznych Francji Robert Schuman przedstawił plan, który zapoczątkował proces integracji europejskiej. Europejska Wspólnota Węgla i Stali, a potem Europejska Wspólnota Gospodarcza stały się podwalinami przyszłej Unii Europejskiej.

„Zjednoczona w różnorodności” to motto Unii Europejskiej. Oznacza ono, że aby zapewnić pokój i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie, Europejczycy powinni działać wspólnie. Polska jest w UE od 2004 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *