Wycieczka do Szwajcarii

Kochani uczniowie, nauczyciele ZSEG pozdrawiają Was wakacyjnie z wycieczki do Szwajcarii. Przesyłamy zdjęcia pięknych widoków, które mogliśmy zobaczyć w Vaduz – stolicy Księstwa Liechtenstein. Niesamowitym przeżyciem dla nas był przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym „czerwonym pociągiem” udaliśmy się w panoramiczną podroż z Chur, najstarszego miasta w Szwajcarii, w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymaliśmy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz, aby przejechać do Tirano – rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonał z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. zobaczyliśmy najwyższy punkt kolei – Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii – to maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Zwiedziliśmy również Zurych oraz przełom Renu – największy wodospad w Europie, przepięknie położony pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Worth.
Ciekawi jesteśmy w jakich Wy miejscach spędzacie wakacje …? Zachęcamy was do dzielenia się z nami fotkami.
Pozdrawiamy serdecznie, Wasi nauczyciele.🇨🇭🗻🌞🙂🍫🍬

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *