Chemia dla zrównoważonego rozwoju

W piątek 24 września 2021 r. na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się I Konferencja Młodych Chemików „Chemia dla zrównoważonego rozwoju”. Wzięły w niej udział uczennice klasy 3 T8: Amelia Wasiak, Weronika Szostak, Ewelina Blachowska wraz z nauczycielem chemii p. Magdaleną Ratajczyk.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji było przygotowanie i zaprezentowanie posteru tematycznie związanego ze zrównoważonym rozwojem. Dziewczyny postanowiły zmierzyć się z tematem dodatków do żywności. Poza sesją posterową uczestnicy wysłuchali ciekawych wykładów oraz obejrzeli doświadczenia chemiczne: Chemia a światło.

Była to również możliwość zwiedzenia nowego i jednego z najnowocześniejszych wydziałów chemii w naszym kraju oraz interesujących rozmów z innymi uczestnikami, którzy przyjechali tu z niemal każdego zakątka Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *