Wiadomość od naszych uczniów odbywających praktyki zawodowe w Hiszpanii

Cześć Szkoło!

Pozdrawiamy Was bardzo gorąco ze słonecznego hiszpańskiego Alicante, gdzie realizujemy mobilność w ramach przyznanej Naszej szkole akredytacji Programu „Europejskie kompetencje”. Spędzimy tutaj 3 tygodnie, odbywając praktykę zawodową, każdy z nas w swoim zawodzie. Naszą grupę tworzy 15-osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista (5 osób), technik rachunkowości (2 osoby), technik żywienia i usług gastronomicznych (4 osoby) oraz technik hotelarstwa (4 osoby). Opiekę nad grupą sprawują: p. Piotr Sabała oraz p. Maria Pawlukiewicz.

Jej, ile tu się dzieje! Ale zacznijmy od początku. Lot samolotem przebiegł spokojnie, a widoki z wysokości zabierały dech w piersiach – dla większości z nas lot samolotem był nowym doświadczeniem w życiu.

Alicante, bo tak nazywa się miejscowość, w której odbywamy praktykę zawodową, przywitała nas niezwykle ciepło, bo piękną, słoneczną pogodą – termometry wskazują ponad 20-stopniowe temperatury. Od pierwszych dni pobytu dużo się dzieje. Uczestniczyliśmy w zebraniu organizacji pośredniczącej na którym przywitała nas koordynatorka projektu – pani Edyta Czabaj. Otrzymaliśmy torby projektowe oraz dowiedzieliśmy się, jakie są planowane zajęcia i działania. Odwiedziliśmy miejsca praktyk, w których spotkaliśmy swoich pracodawców, podpisaliśmy niezbędne dokumenty oraz sprawdziliśmy swój stopień znajomości języka. Stresowaliśmy się nieco, ale poradziliśmy sobie bardzo dobrze.

Dzięki wycieczkom kulturowym zdążyliśmy poznać miasto i sposób poruszania się po nim. Swoje rozeznanie w terenie mogliśmy sprawdzić grając w grę terenową po Alicante, którą zorganizowały dla nas nasze mentorki projektu – pani Edyta i pani Agata, a nad całym przebiegiem czuwali nasi opiekunowie. W wolnej chwili wybraliśmy się nad morze i plażę – coś cudnego. Alicante i jego architektura są przepiękne! Podoba nam się tutaj!!!

Czy to będą „praktyki naszych marzeń”? Każdy z nas zadawał sobie to nurtujące pytanie, będąc jeszcze w Polsce. Czy będą? Tego dowiecie się w ostatniej naszej relacji.

Wyczekujcie, bo jeszcze do Was wrócimy z kolejnymi relacjami z naszej wizyty w uroczej i malowniczej Hiszpanii.

Teraz zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z naszego dotychczasowego pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *