Wycieczka do Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie

9 listopada 2022 roku biblioteka szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zorganizowała wycieczkę do Warszawy dla uczniów klasy 1a o profilu technik ekonomista (oddział przygotowania wojskowego).

Młodzież została zaproszona przez Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Piłsudskiego na uroczyste obchody 104. Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

W programie uroczystości znalazły się:

projekcja dokumentalnego filmu historycznego Warszawa 1918. Dni przełomu,

– prezentacja unikatowych materiałów dotyczących Marszałka Józefa Piłsudskiego ze zbiorów specjalnych CBW,

–  zapoznanie uczestników z działalnością informacyjną Biblioteki oraz zasadami korzystania ze zbiorów CBW,

–  zwiedzanie wystawy ze zbiorów CBW pt. Ojcowie Niepodległości.

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się ogromne pomieszczenia magazynów bibliotecznych oraz mundur generała sił zbrojnych w stopniu generała broni prezentowany w holu gmachu Biblioteki.

Opiekunami grupy uczniów klasy 1 a byli p. Dominik Grzybowski i p. Anna Benicka