Spotkanie w hotelu Double Tree by Hilton

W dniu 3 listopada 2022 roku uczniowie z klasy 2r (techniki hotelarstwa) udali się na spotkanie inaugurujące współpracę z hotelem Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem młodzieży przez kierownika housekeepingu w lobby. Następnie uczniowie obejrzeli komfortowe jednostki mieszkalne typu standard i deluxe. Zapoznali się z wyposażeniem pokoi i łazienek zgodnymi ze standardami sieci hoteli Hilton tj. klimatyzacja, telewizory, zestawy do parzenia kawy i herbaty, sejf, żelazko i deska do prasowania, suszarka do włosów i mini bar. Ciekawostką jest możliwość słuchania muzyki w łazience. Ponadto hotel posiada 5 apartamentów, w tym Apartament Prezydencki z kompleksowo wyposażoną kuchnią.

Następnie spotkaliśmy się z koordynatorem klasy patronackiej Panią Weroniką Pastor, która przedstawiła szeroką ofertę usług dla biznesu, relaksu czy gastronomii.

Hotel Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw oferuje ponad 5000 m2 powierzchni eventowych, w tym salę Balową (2000 m2) oraz 20 mniejszych sal konferencyjnych. Organizacją konferencji i przyjęć zajmuje się dział bankietów. Goście hotelowi mogą skorzystać z restauracji GARDEN, LOBBY Bar czy klubu nocnego ZAZEN CLUB & LOUNGE. Kuchnia w hotelu jest przygotowana wg filozofii ,,slow food”. Uczniowie zwiedzili także strefę Spa & WELLNESS, gdzie goście mogą skorzystać z komfortowych masaży, zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych, a także saun suchych i parowych czy basenu z nisko zasoloną wodą. Na zakończenie Pani Weronika odpowiadała na pytania uczniów z zakresu rekrutacji i możliwości podjęcia pracy w hotelu.

Hotel Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw objął patronatem uczniów klasy 2r (technik hotelarstwa). Celem patronatu jest, poprzez wspólne inicjatywy podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy. W przyszłości współpraca będzie dotyczyła praktyk zawodowych oraz rozwijania umiejętności w zakresie specjalności – organizacja spotkań biznesowych i konferencji.