ŻYĆ I UMIERAĆ Z BOGIEM I OJCZYZNĄ W SERCU

1 marca 2022 roku  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W historię ZSEG została wpisana idea włączania się w państwowe obchody patriotyczne i religijne, której celem jest wychowanie do najwyższych wartości – Bóg Honor Ojczyzna.

O godzinie 12.50 nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt przed szkołą. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych oraz odśpiewanie hymnu narodowego. W ramach cyklu spotkań z historią przypomniano uczniom genezę, okoliczności, inicjatorów uchwalenia nowego święta. Wyjaśniono, kiedy po raz pierwszy pojawiły się określenia Żołnierze Wyklęci i Żołnierze Niezłomni, a także, co one znaczą. Punktem kulminacyjnym spotkania był, przygotowany przez klasy mundurowe,  Apel Pamięci poświęcony Żołnierzom Wyklętym, którzy ofiarą swojego życia poświadczyli, że Jeszcze Polska nie zginęła, po czym minutą ciszy uczczono pamięć bohaterów. Apel odbył się według ceremoniału wojskowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *