Dzień Edukacji Narodowej – Staśki 2024

Z okazji Święta Edukacji Narodowej, po kilku latach przerwy, Samorząd Uczniowski, postanowił przywrócić zwyczaj wręczania nauczycielskich Staśków (na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznającej Oskary). W tym roku szkolnym Staśki przyznano w 9 specjalnych kategoriach:

– Przyjaciel Ucznia – Pani Katarzyna Szeląg,

– Mistrz Pozytywnej Energii – Pan Jerzy Rybak,

– Mistrz Cierpliwości – Pan Jarosław Dura,

– Pasjonat – Pani Anna Pawlik,

Mistrz Skuteczności i Dyscypliny – Pan Piotr Sabała,

– Skarbnica Wiedzy – Pan Mariusz Żelazko,

– Złoty Wykładowca – Pan Marek Drapała,

– Najsympatyczniejszy Pracownik Administracji i Obsługi – Pan Leszek Zawada,

Nauczycielem Roku, który zdobył największa liczbę głosów we wszystkich kategoriach został Pan Mariusz Żelazko.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

Żywe zaangażowanie uczniów i aplauz w trakcie gali, dowodzą najwyższego uznania i sympatii wobec wszystkich pracowników Ekonomika.

Galę uświetnił również program artystyczny ukazujący trudy życia nauczycieli – skecz pt. „Pokój nauczycielski” oraz „Zebranie z rodzicami”. W wykonaniu Natalii, Anastazji i Karoliny oraz piosenki w wykonaniu Kai, Julii i Pawła.

Uczczona została pamięć zmarłych pracowników nasze szkoły.

Galę poprowadzili uczniowie klasy 3a: Wiktoria Nowacka i Jakub Konarzewski.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego podziękowała wszystkim pracownikom Ekonomika za wysiłek wkładany każdego dnia w pracę z uczniami. „Drodzy nauczyciele jesteście przewodnikami, ujawniacie nasze pasje, odkrywacie talenty, pomagacie poznawać świat i zmagać się z trudną rzeczywistością, inspirujecie nas i motywujecie do podejmowania wyzwań, jesteście zatem współautorami naszych sukcesów” – powiedziała Karolina Duluk i za to wszystko serdecznie podziękowała w imieniu uczniów ZSEG. Życzyła Nauczycielom wielu radości, sukcesów, zdrowia i satysfakcji z kształtowania nowego pokolenia.

Po życzeniach głos zabrali p. Dyrektor Apolonia Żołądek oraz wicestarosta Powiatu Otwockiego pan Dariusz Olszewski.