Pod znakiem Staszica

Uczennice z klasy 3 d Marta Grzegrzółka i Faustyna Więsik wraz z opiekunkami P. Katarzyną Łazarczyk i Dorotą Wawer uczestniczyły w dniach 25-27.09.2024 r. w XXXIV Sympozjum zorganizowanym w Grybowie przez Towarzystwo Szkół Staszicowskich. Była to okazja do spotkania z uczniami i nauczycielami z całej Polski. Naczelnym tematem było zagadnienie związane z ideą wolontariatu w szkołach. Oprócz wykładów poświęconych działalności Stanisława Staszica odwiedziliśmy Hospicjum im. Chrystusa Króla, a także Ośrodek Hipoterapii. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich i uczyli się tworzyć reportaż. Mieli również możliwość odwiedzić Zespół Szkół Mechanicznych w Grybowie, w którym zorganizowano Szkolne Święto Patrona.

Marta Grzegrzółka i Faustyna Więsik reprezentowały naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie Staszic jako dobroczyńca, zajęły drugie i trzecie miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jury doceniło pomysłowość, wiedzę i estetykę przygotowanych projektów.

Zakończenie i podsumowanie zjazdu odbyło się Krynicy Górskiej, gdzie mogliśmy podziwiać piękno górskiego krajobrazu obleczonego w barwy jesieni.