Nasi uczniowie w ramach projektu „Europejskie kompetencje zawodowe”, realizują swoje zagraniczne staże u pracodawców w Spoleto

Iza i Natalia z profilu technik żywienia i usług gastronomicznych, pracują w 9Centro Casual Restaurant. Marysia z profilu technik technologii żywności, pracuje w Taverna La Lanterna. Roksana z profilu technik technologii żywności odbywa staż w Ristorante La Barcaccia. Uczennice zapoznają się z kolejnymi czynnościami i operacjami związanymi z zamówieniem, zakupem towarów i surowców oraz prawidłową organizacją obsługi magazynów. Stażystki przygotowują również przykładową kartę menu zawierającą informacje dotyczące wartości odżywczej potraw.

Wioleta i Weronika z profilu technik hotelarstwa, pracują w hotelu dei Duchi****. Krzysiek również z profilu technik hotelarstwa, odbywa staż w hotelu Charleston. Nasi uczniowie obsługują gości hotelowych, wykonują prace pomocnice przy przygotowaniu pokoi do przyjęcia gości oraz wykonują prace pomocnicze przy organizacji przyjęć okolicznościowych.

Uczniowie z profilu technik rachunkowości, mają okazję odbyć staże w biurach. Ania i Magda – Azzurra Società Cooperativa Sociale, Julia i Weronika – Asscurazioni Cattolica – Futuro, Natalia i Damian – Studio Commerciale Sandro Feliziani, Ola i Patryk – Teatro Lirico. Stażyści zapoznają się z tematyką rachunkowości, działaniem przedsiębiorstwa, ubezpieczeniami, księgowością, transportem, koordynacją projektów europejskich, kredytami, leasingiem, marketingiem. Uczniowie również poznają metody archiwizacji dokumentów.

Miejsca praktyk dają naszym stażystą możliwość rozwijania swoich kompetencji oraz zdobycie doświadczenia zawodowego. Staż zagraniczny jest również okazją do doskonalenia umiejętności językowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *