UCZENNICA ZSEG FINALISTKĄ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU!

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Amelia Wasiak została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Etap centralny odbył się w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie w dniach 21-23 marca 2024 roku. Składał się z części pisemnej – testu wielokrotnego wyboru oraz części praktycznej. Tematem przewodnim było 'Mięso i jego przetwory-wykorzystanie w żywieniu’.

W czasie zmagań uczestnicy mieli okazję zwiedzić Szczecin podczas wycieczki objazdowej, wziąć udział w pokazie kulinarnym 'Pasty, kolory i kształty’, a także ciekawych wykładach. Tytuł finalisty otwiera przed Amelią drzwi wielu uczelni wyższych w Polsce na wybrane kierunki. Za przygotowanie uczennicy do olimpiady odpowiedzialne były Pani Katarzyna Szeląg oraz Ewa Jedynak. Jeszcze raz gratulujemy wielkiego sukcesu!