Finalistki XXV Olimpiady Wiedzy o Żywności

Tegoroczna jubileuszowa edycja XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności jest już za nami. Naszą szkołę w etapie centralnym tej Olimpiady reprezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik technologii żywności: Magdalena Salwa oraz Izabela Łangowska z klasy Vd8.

Z radością i dumą informujemy, iż obie uczennice otrzymały tytuł finalisty XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.

Finalistki stopnia centralnego otrzymały indeks na wybrane kierunki studiów na wyższych uczelniach w całej Polsce oraz są zwolnione z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Udział w Olimpiadzie był dla uczestników nowym doświadczeniem, dał możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z kolegami i koleżankami, stał się impulsem oraz motywacją do rozwijania własnych zdolności i zawodowych pasji. Start w tak ważnym konkursie wymagał od uczestnikówprzestronnej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego przetwórstwa, kontroli jakości i analizy żywności, a także znajomości zagadnień ekonomicznych.

Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczennic, które podjęły trud i wzięły udział w tym konkursie.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów !!!

Mamy nadzieję, że sukces dziewczyn zachęci innych uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Uczennice do Olimpiady przygotowywały się pod kierunkiem nauczyciela chemii oraz przedmiotów zawodowych p. Piotra Sabały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *