Spotkanie z Funkcjonariuszami Aresztu Śledczego

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawa-Grochów odwiedzili w dniu 31-03-2023 mundurowe klasy 4ag, 4a8 oraz 4w8. Uczniowie mogli bliżej poznać funkcjonariuszy Służby Więziennej i wziąć pod uwagę służbę w trzeciej, co do wielkości formacji mundurowej w Polsce. 

Funkcjonariusze opowiedzieli o swojej codziennej służbie, o wyzwaniach i sukcesach. Odpowiadano także na pytania stawiane przez uczniów, mających świadomość jak trudną jest służba w Służbie Więziennej. Uczniowie dowiedzieli się też o codzienności za murem, zweryfikowali swoje wyobrażenie o więzieniu. Mieli okazję poznać krok po kroku zasady wstąpienia w szeregi Służby Więziennej. 

W czasie spotkania z kadetami poruszono temat możliwości wyboru w swojej ścieżce zawodowej studiów stacjonarnych I stopnia w służbie kandydackiej w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości na kierunku Penitencjarystyka, która przygotowuje funkcjonariuszy więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *