Warsztaty Lotnicze klasa 3R.

W dniu 2 marca 2023 roku odbyła się wycieczka klasy 3R, w ramach innowacji pedagogicznej – klasa personelu pokładowego, które zostały zorganizowane w firmie SimAir Sp. z o.o., znajdującej się przy ul. Taśmowej 8 w Warszawie.

Uczniowie realizowali zagadnienia w formie:

1. Spotkania z pilotem – Wykład General Aviation Knowledge (aviation terminology, theory of flighting, meteorology and effects of aircraft surface contamination, pax distribution, regulations, FTL, areas of operation).

2.Warsztatów „Jak zostać stewardessą/stewardem (elementy wizażu, wprowadzenie do świata lotnictwa, CRM, procedury, pierwsza pomoc i wyposażenie awaryjne)”.

3. Warsztatów w symulatorze lotu B737MAX – zajęcia na pokładzie samolotu, ćwiczenia praktyczne.

4. Lotów na symulatorach:

– lot w kokpicie samolotu B737MAX z instruktorem.

– lot C152 – około 20 minutowy lot z instruktorem.

W trakcie zajęć organizator zapewnił Nam smaczny poczęstunek oraz każdy z uczestników otrzymał prezent niespodziankę.

Całodniowe Warsztaty Lotnicze zostały pozytywnie odebrane przez uczniów, którzy po zajęciach teoretycznych w szkole mogli na własne oczy zobaczyć i ocenić trud oraz wysiłek, jaki wkłada Personel Pokładowy, aby zapewnić Nam miły i bezpieczny lot samolotem.

Wycieczkę można zobaczyć:

https://www.instagram.com/reel/CpaIeH3oP3_/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *