Spotkanie z Europosłem Jarosławem Kalinowskim

W ramach projektu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego oraz Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w dniu 23.03.22 r. na platformie Microsoft Teams odbyło się spotkanie z Europosłem Panem Jarosławem Kalinowskim, w którym uczestniczyli uczniowie ZSEG w Otwocku z klas: 4c i 2c.

Pan Europoseł jest politykiem, działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obecnie pełni funkcję Europosła, a mandat posła do Parlamentu Europejskiego sprawuje nieprzerwanie od 2009 roku. W PE pracuje w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, czyli tzw. AGRI. Razem z posłami PSL i PO w PE są członkami grupy EPL czyli Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańskich Demokratów), największej grupy politycznej w PE. W latach 1997–2004 pełnił funkcję Prezesa partii. W 1997 r. był ministrem rolnictwa i gospodarki żywnościowej, a w latach 2001–2003 był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, był wiceprezesem Rady Ministrów. W latach 1993-2009 był posłem na Sejm II, III, IV, V, VI kadencji, od 2005-2009 r. pełnił funkcję wicemarszałka Sejmu V i VI kadencji, oraz od 2009 r. jest posłem do PE VII, VIII i IX kadencji. Kandydował w wyborach prezydenckich w 2000 i 2005.

Uczniowie podczas spotkania mogli dowiedzieć się m. in.: jak wygląda praca Europosła, co trzeba zrobić, aby nim zostać, jakie są pozytywne i negatywne strony pracy europosła, jak spędza czas wolny? Uczniowie pytali również o działania PE w sprawie wojny w Ukrainie czy jak zachęcić młodzież, aby zaczęła interesować się polityką krajową czy europejską? Młodzież z zainteresowaniem zadawała pytania i wysłuchała odpowiedzi.

Pan Europoseł przyjął zaproszenie na spotkanie z uczniami w szkole w formie stacjonarnej w ZSEG w Otwocku, gdy pandemia ustąpi. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Dorota Wawer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *