DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2021

WITRUALNY ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Witamy wszystkich na wirtualnych obchodach Światowego Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole. Język angielski jest jednym z sześciu oficjalnych języków ONZ, który ma swój własny dzień. Ponadto, jest językiem urzędowym w najważniejszych organizacjach międzynarodowych, takich jak m.in. NATO czy Unia Europejska. Dlaczego Dzień Języka Angielskiego obchodzimy 23 kwietnia? Odpowiedź w filmiku poniżej.

Języka angielskiego uczymy się już od najmłodszych lat. W szkole podstawowej poznajemy angielskie słowa i konstrukcje gramatyczne, których poziom trudności wzrasta wraz z rozpoczęciem kolejnej klasy. Szkoła średnia wprowadza nas na kolejne poziomy zaawansowania. Co jednak daje nam znajomość języka angielskiego? Odpowiedź w prezentacji poniżej

Kolebką języka angielskiego są Wyspy Brytyjskie. Paulina, uczennica naszej szkoły,  zabierze nas w wirtualną podróż po niezwykłych zabytkach architektonicznych Wielkiej Brytanii. Prezentacja znajduje się poniżej. Pierwsza stacja: Walia. First station: Wales. 

Tegoroczny Dzień Języka Angielskiego okryty jest cieniem żałoby po śmierci męża królowej Elżbiety II, Księcia Filipa. Korzystając z okazji, że królowa przebywa obecnie na Zamku Windsor, zapraszamy do wirtualnego zwiedzania oficjalnej rezydencji brytyjskich monarchów, Pałacu Buckingham.

Przynależność Polski do Unii Europejskiej daje liczne przywileje, między innymi swobodę w przekraczaniu granic oraz możliwość podejmowania pracy w innych krajach. Ale w tym celu potrzebna jest znajomość języków obcych. Najpopularniejszym językiem europejskim jest język angielski. Wykorzystajmy zatem szansę, którą mamy od najmłodszych lat, abyśmy mogli korzystać z możliwości, które daje nam nie tylko Europa ale również cały świat.

Dziękujemy za udział w Wirtualnym Światowym Dniu Języka Angielskiego!

Organizatorzy: Maria Pawlukiewicz, Radosław Sasinowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *