Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2023 roku o godzinie 12.00  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt przed szkołą oraz odśpiewanie hymnu narodowego.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był przygotowany przez klasy mundurowe Apel Pamięci, poświęcony Żołnierzom Wyklętym, którzy ofiarą swojego życia poświadczyli, że Jeszcze Polska nie zginęła. Apel odbył się według ceremoniału wojskowego.

W historię ZSEG została wpisana idea włączania się w państwowe obchody patriotyczne i religijne, której celem jest wychowanie do najwyższych wartości – Bóg Honor Ojczyzna, a w ramach cyklu spotkań z historią przypomniano uczniom genezę i okoliczności inicjatorów uchwalenia nowego święta. Wyjaśniono również, kiedy po raz pierwszy pojawiły się określenia Żołnierze Wyklęci i Żołnierze Niezłomni, a także, co one znaczą.