Z wizytą w Łodzi.

W dniu 7 października 2024 r. uczniowie  klasy 5c technik rachunkowości  pod opieką :Pani Dyrektor  Apolonii Żołądek i  Pani Alicji  Piwnik odwiedzili  najnowocześniejsze ZOO w Europie czyli Orientarium.  Uczniowie odwiedzili również  wiele innych, ciekawych miejsc w Łodzi m. in. :

Pałac Karola Scheiblera/Muzeum Kinematografii, Księży Młyn (unikatowy zabytek – kompleks fabryczno-mieszkalny), imperium Poznańskiego, czyli jego pałac i kompleks Manufaktura. Spacerując po ulicy Piotrkowskiej mogli odkryć elementy Łodzi fabrykanckiej, filmowej, łódzkie murale, wille, pałace, kamienice, podwórka artystyczne, poznać przykłady Łodzi wielokulturowej, rewitalizacje, … i wiele, wiele innych atrakcji. Wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.

Uczniowie spotkali panią wiceprezydent Łodzi, która krótko przedstawiła im bogatą ofertę edukacyjną dla absolwentów szkół średnich i program Młodzi w Łodzi. Młodzież klasy 5c została zaproszona do studiowania w tym pięknym mieście.