Rok Stanisława Staszica

8 maja 2026 r. uczniowie ZSEG (1ec,1r) wraz z opiekunami p. K. Łazarczyk i p. J.Durą brali udział w obchodach związanych z Rokiem Stanisława Staszica. Uroczystość odbyła się przy obelisku wielkiego człowieka oświecenia, znajdującym się na terenie SGGW. W obecności władz uczelni, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień. Następnie złożone zostały kwiaty przez delegacje z różnych szkół. Mottem tegorocznych obchodów stały się słowa: Stanisław Staszic – myśliciel, który wyprzedził swoją epokę.

Po uroczystości uczniowie odwiedzili Muzeum SGGW, obejrzeli kampus uczelni, brali udział w prelekcji na temat kierunków kształcenia i zasad rekrutacji. Nie zabrakło miłych akcentów w postaci poczęstunku i drobnych upominków.

Było to ciekawe doświadczenie, możliwość spotkania się z pracownikami naukowymi i uczniami innych szkół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *