Podsumowanie praktyk zawodowych w Hiszpanii

Witajcie! Wróciliśmy! Hola! Estamos de vuelta!

Zakończył się nasz trzeci tydzień realizowania mobilności edukacyjnej na zasadzie przyznanej naszej szkole akredytacji programu „Europejskie kompetencje zawodowe” w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000131624 realizowanego ze środków FERS na zasadach programu Erasmus+. Dlatego powracamy do Was z ostatnią wiadomością. W tej relacji chcielibyśmy dokonać krótkiej ewaluacji naszej praktyki zawodowej w przecudnym hiszpańskim Alicante.

Praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach, tj.: firmach, biurach, hotelach, jak również restauracjach dobiegły końca! Ostatniego dnia naszej praktyki zawodowej w Hiszpanii wzięliśmy udział w spotkaniu ewaluacyjnym. Mentorki z organizacji pośredniczącej „Universal Mobility” – pani Edyta i pani Agata zaprosiły grupę do kawiarni na hiszpański, słodki przysmak, czyli churrosy – niektórzy od samego początku pobytu nie mogli się ich doczekać. Bardzo nam smakowały! Oprócz posiłku, był to czas podsumowań i wypełniania dokumentacji w języku angielskim, czas uwieńczony certyfikatem uczestnictwa w programie oraz referencjami. „Zaangażowani, chętni do pracy i zdobywania nowych doświadczeń, odpowiedzialni, sumienni, komunikatywni …” – te słowa najczęściej padały na podsumowaniu stażu od naszych pracodawców. Éxito! – jak mówią Hiszpanie. I sukces jest!

Nie wiemy czy pamiętacie nurtujące nas pytanie, które pojawiło się w naszej pierwszej relacji, a zadawaliśmy je sobie będąc jeszcze w Polsce – „Czy to będą praktyki naszych marzeń”? Właśnie przyszła pora na rozwianie naszych wątpliwości. Z całą odpowiedzialnością i jednogłośnie stwierdzamy – „Praktyki zawodowe w Hiszpanii, to były praktyki naszych marzeń!!!” Ciężko nam jeszcze tak do końca odnaleźć się w polskiej rzeczywistości, ale wiemy, jak wiele dał nam ten zagraniczny staż. Zdobyliśmy cenne doświadczenie zawodowe, referencje, jak i kontakty. Nabyliśmy kwalifikacji kluczowych dla przyszłego zatrudnienia. Poprawiliśmy umiejętności komunikowania się w języku obcym. Nauczyliśmy się współpracy w wielokulturowym zespole. Poznaliśmy kulturę i obyczaje Hiszpanów oraz hiszpańskie miejsca pracy. Wzmocniliśmy pewność siebie, która pozwoli nam na swobodne poruszanie się nie tylko na regionalnym, ale i europejskim rynku pracy. Niektórzy otrzymali propozycje pracy.

Wszystkim, szczególnie Pani Dyrektor, dzięki którym te praktyki doszły do skutku – DZIĘKUJEMY ZA NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ!!! MUCHAS GRACIAS!!! Czas pożegnań był dla nas trudny. Bardzo zżyliśmy się z ludźmi z pracy i organizacją, która się nami „opiekowała”. Universal Mobility dziękujemy za wspaniały pobyt i wsparcie. Naszym hiszpańskim pracodawcom również dziękujemy za możliwość odbycia praktyk i Wasze cenne wskazówki. Już tęsknimy!

Teraz chcielibyśmy skierować kilka słów do naszych kolegów ze szkoły, głównie uczniów klas I i II. Pamiętajcie, warto się dobrze uczyć! My, dzięki staraniom, bardzo dobrej nauce, zachowaniu, zaangażowaniu w życie szkoły i wysokiej frekwencji, mogliśmy skorzystać z praktyk za granicą! Wszystko jeszcze przed Wami! Ósmoklasistów zachęcamy do wyboru naszej szkoły. Na pewno będziecie zadowoleni! Zapraszamy!!!

Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć z zakończenia naszych praktyk zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *