Wycieczka do Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

W dniu 23 kwietnia klasa 1c pod opieką Pani Moniki Zadrożnej oraz Pani Anny Rojek odwiedziła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Uczniowie odwiedzili muzeum Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki całego Ośrodka.

Matka Czacka, pochodząca z rodziny arystokratycznej straciła wzrok w wieku 22 lat i od tamtego czasu poświęciła swoje życie aby pomagać osobom niewidomym. Założony przez nią Ośrodek uczy osoby niewidome odważnie mierzyć się z trudnościami, otwartości na drugiego człowieka oraz realizacji swoich marzeń i pasji.

Następnie młodzież klasy 1c uczestniczyła wraz z niewidomymi i słabowidzącymi uczniami technikum i liceum w lekcjach historii, masażu i informatyki. Był również czas na wspólne rozmowy i bliższe poznanie siebie i swoich szkół.

Na zakończenie wycieczki nasza młodzież mogła przez chwilę poczuć się za pomocą specjalnych gogli jak to jest być osobą niewidomą.

Nasza wizyta w Laskach pokazała nam, że osoby niewidome mają takie same radości, problemy, zainteresowania jak młodzież widząca a nawiązana współpraca szkół będzie skutkowała kolejnymi odwiedzinami w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *