Zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej

23 lutego 2024 r. uczniowie z klas: 2d i 4c pod opieką p. Doroty Wawer oraz p. Alicji Piwnik odwiedzili multimedialną wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” zlokalizowanej na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Słynne freski wykonane ręką Michała Anioła uważane są za jedno z najważniejszych dzieł w historii ludzkości.

Dzięki multimedialnej wystawie „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” mogliśmy je zobaczyć z bliska, poza Watykanem. Wystawa – która odwzorowuje Kaplicę Sykstyńską – zajmuje powierzchnię ponad 1600 m kw. Obrazy są wyświetlane nie tylko na ścianach, ale także na suficie przestrzeni wystawowej, aby w jak największym stopniu oddać piękno wnętrza obiektu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tej wspaniałej wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *