Czas nauką i pracą mierzony, czyli jubileusz 60 – lecia ZSEG w Otwocku.

27 października 2023 roku miały miejsce uroczyste obchody 60-lecia naszej szkoły.

Zostały zainaugurowane Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Kazanie wygłosił nasz absolwent  – ksiądz Adrian Sabała.  Po przemarszu przybyłych na obchody, uroczystość kontynuowano na placu szkolnym, gdzie odśpiewany został hymn państwowy i podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Pani dyrektor Apolonia Żołądek uroczyście powitała zaproszonych gości, wśród których byli:

Poseł na Sejm – Pani Bożena Żelazowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego – Pani Grażyna Kilbach, Starosta  Otwocki – Pan Krzysztof Szczegielniak, Prezydent Miasta Otwocka – Pan Jarosław Margielski, Proboszcz Parafii Św. Wincentego a Paulo – Ks. Bogdan Sankowski, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w latach 1970–1991 – Pan Jerzy Kudlicki, Wicestarosta Otwocki – Pan Paweł Zawada, Wiceprezydent Otwocka – Pan Paweł Walo, Członkowie Zarządu Powiatu: Pani Kinga Błaszczyk, Pan Dariusz Kołodziejczyk i Pan Grzegorz Michalczyk, obecni byli również radni: Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu – Pan Jarosław Kopaczewski i Pan Dariusz Grajda, Dyrektor Oświaty Powiatowej – Pani Hanna Majewska-Smółka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Pan Arkadiusz Krzyżanowski, Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze – Pani Urszula Trzaskowska, przedstawiciele Rady Rodziców, jednostek współpracujących ze szkołą, uczniowie, absolwenci, rodzice oraz pracownicy ZSEG. Następnie nastąpiło wkopanie kapsuły czasu, która zostanie otwarta za 50 lat i musztra paradna w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

W drugiej części uroczystości przypomniana została historia szkoły, wzbogacona wspomnieniami absolwentów. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły.

Jubileusz  to wspaniała okazja do wspólnych spotkań, integracji społeczności lokalnej, jak również  możliwość na nagrodzenie  pracowników, którzy w placówce przepracowali co najmniej 25 lat. Pani dyrektor wręczyła pamiątkowe statuetki. Natomiast Pani poseł Bożena Żelazowska wraz z Panem Dariuszem Grajdą wręczyli dyplomy od Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Z okazji jubileuszu powstała publikacja, wieńcząca nasze działania. Ostatnim elementem był spacer po szkole, oglądanie zdjęć, a później udział w przyjęciu okolicznościowym przygotowanym przez uczniów klas gastronomicznych. Przy tak wspaniałym wydarzeniu nie mogło zabraknąć tortu i płynących życzeń. W przygotowanie jubileuszu zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *