Wycieczka do Zakopanego

W dniach 17-20.10.2023 r. 40 uczniów z klas 4d i 3t pod opieką p. Jerzego Rybaka oraz p. Izabeli Kowalskiej przebywało na wycieczce krajoznawczej w Zakopanem. Rewelacyjna pogoda, super atmosfera, zorganizowana i wytrwała grupa, atrakcyjne szlaki, przepiękne widoki-czy czegoś może brakować do udanego wypadu w góry?

Uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć rysia, największego europejskiego kota. Pierwszy dzień to aklimatyzacja i spacer po Krupówkach. Kolejnego dnia przy pięknej, słonecznej pogodzie, dotarli szlakiem przez Boczań do schroniska Murowaniec i nad Czarny Staw Gąsienicowy, dzień został zakończony relaksem na termach w Bukowinie Tatrzańskiej.

Następny dzień to kolejne wyzwanie. Trasa rozpoczęta przy Wielkiej Krokwi, następnie Doliną Białego uczniowie dotarli do szczytu Sarnia Skała skąd podziwiali Giewont. Zejście do Doliny Strążyskiej w niektórych momentach było na pograniczu ekstremalnego.

W Dolinie Strążyskiej wszyscy podziwiali urokliwy wodospad Siklawica.

Do domu uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. Szczyty, które były zaplanowane, zostały zdobyte, wiele osób przełamało swój lęk przed długim i nierzadko trudnym marszem pod górę i z góry, jednak przepiękne widoki Tatr w pełni zrekompensowały włożony wysiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *