Złoto – srebrna inauguracja sportowego roku szkolnego 2023/2024.

Rewelacyjnie nasi uczniowie rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach międzyszkolnych na szczeblu powiatu. 4 października odbyły się zmagania w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Łącznie zdobyliśmy 6 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ola Wójcik i Oskar Szczepański, wicemistrzami powiatu zostali Klaudia Żmudzin, Kacper Chodkiewicz i Mateusz Kuzioła. Brązowy medal dla Patryka Donicy. Poza tym wysokie miejsca zajęli Ola Reszka, Oliwia Mroczek, Ola Soszyńska, Gabrysia Rechnio. Po podliczeniu punktów wszystkich uczestników zawodów okazało się, że drużynowo zarówno wśród dziewcząt i chłopców, ZSEG zdobył dwa mistrzostwa powiatu w klasyfikacji łącznej !!!!!!!!! Różnica w małych punktach w tej klasyfikacji między szkołami była minimalna, także na olbrzymie brawa zasługują wszyscy uczniowie naszej szkoły, bo każdy, nawet najmniejszy punkcik, był na wagę złota.

Już dwa dni później, 6 października, odbyły się mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tutaj także lekkoatleci z ZSEG stanęli na wysokości zadania zdobywając srebrne medale, przegrywając nieznacznie walkę o pierwsze miejsce. Drugie miejsce dało nam jednak awans na mistrzostwa w biegach sztafetowych w półfinałach wojewódzkich.

Specjalne podziękowania dla naszego etatowego fotografa Julki Mielniczuk i jej wiecznie kontuzjowanej asystentki Weroniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *