Narodowe Czytanie  „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

 15 września w naszej szkole odbyło się spotkanie w bibliotece szkolnej poświęcone odczytaniu  fragmentów „Nad Niemenem”. Udział wzięli uczniowie klas 4 d i 4r przygotowywani pod kierunkiem pani Małgorzaty Rosłoniec i  pani Katarzyny Łazarczyk. Za sprawą plastycznych opisów natury udało się nam przenieść do pięknego świata nadniemeńskiej  przyrody.  Urzekła nas również historia Jana i Cecylii, pokazująca wartość pracy, miłości i  rodziny w życiu człowieka.  Naszej uwadze nie umknęły  fragmenty poświęcone powstaniu styczniowemu. Uczniowie docenili walory językowe i artystyczne tekstu. Narodowe Czytanie stało się naszą tradycją. W każdym roku szkolnym staramy się zachęcać młodzież do bliższego kontaktu z  polską literaturą.  W następnym roku zmierzymy się z dramatem Juliusza Słowackiego „Kordian”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *