8 września – Obchody dnia Matki Bożej Swojczowskiej

W piątek 8 września obchodzone jest święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W tym dniu przeżywamy w Parafii Św. Wincentego a Paulo dzień Matki Bożej Swojczowskiej – Patronki Otwocka. Podczas mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczył Ks. Biskup Romuald Kamiński, modliliśmy się w intencji pomordowanych na Wołyniu w 1943 roku oraz w intencji ich rodzin. Następnie przy kamieniu przed kościołem z okazji 80 rocznicy ludobójstwa na kresach wschodnich uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zorganizowali uroczystość patriotyczną.

Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, przeprowadzono apel pamięci pomordowanych mieszkańców Wołynia i parafii Swojczowa. Tegoroczna uroczystość ma szczególny charakter. To 80. rocznica Rzezi Wołyńskiej, 30. rocznica ogłoszenia Matki Bożej Swojczowskiej Patronką naszego miasta i 25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *