232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego

W piątek, 28 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku odbyły się uroczystości związane z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz rozdaniem certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego uczniom klasy 4ag.

Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandarów szkoły i organizacji kombatanckich, po czy nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu. Kolejnym punktem programu było przypomnienie wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji i apel pamięci poświęcony jej twórcom i obrońcom. Po tej części nastąpiło rozdanie uczniom klasy czwartej certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego w ramach programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Certyfikaty wręczali: Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie mjr Sylwester Kulik, przedstawiciel Komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim ppłk Krzysztof Konowrocki oraz dyr Apolonia Żołądek. Za osiągnięcia w dziedzinie wiedzy obronnej w szkoleniu wojskowym, w dziedzinie sportów obronnych oraz za promocję szkoły dyrektor Apolonia Żołądek wyróżniła nagrodami wyróżniających się uczniów. Uroczystość zakończyła się zaprezentowaniem zaproszonym gościom musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *