ZSEG to Szkoła Zwolniona z Teorii 2023

W gronie tych szkół znajdują się te placówki, które wspierają rozwój uczniów kształtujących kompetencje przyszłości tzw. 4K, czyli krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja i kooperacja. Uczniowie w ZSEG mają więc szansę popełniać błędy i uczyć się na nich, rozwinąć własne, często innowacyjne pomysły, a przy tym zdobyć praktyczne umiejętności. A to wszystko dzięki działaniu w zespole projektowym.

„Z rozmów z uczniami wynika, że wiele szkół koncentruje się głównie na nauczaniu i wynikach maturalnych. Niestety, stara metoda „zakuj, zdaj i zapomnij” nadal funkcjonuje. Szkoły wyróżnione w rankingu Zwolnionych z Teorii szukają nowej drogi. Dzięki działaniu społecznemu młodzież z tych szkół nie tylko wzmacnia siebie, ale też uczy się reagować na szybko zmieniający świat i z łatwością odnajdzie się na rynku pracy – mówi Marcin Bruszewski, wiceprezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.”

ZSEG w Otwocku znalazła się w tym rankingu po raz piąty.

2022/2023 Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku zajęło 244 miejsce w Polsce na 411 szkół wyróżnionych i 46 miejsce w województwie mazowieckim i 1 w powiecie otwockim. 

W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Zwolnieni z teorii” w naszej szkoel ukończono 2 projekty:

  • Razem to zdamy – Kadry i płace – 9 uczniów (4 osoby z 3c, 1 os. z 1a, pozostałe z 1c) – opiekun pani Marlena Gruza
  • Razem to zdamy – Podatki – Finanse – 8 uczniów (2 osoby z 3c,  pozostałe z kl.1c) – opiekun pani Alicja Piwnik

Projekt Razem to zdamy – Podatki – Finanse został uznany za najlepszy projekt w szkoel i przyznano mu nagrodę Brązowego Wilka.

Jednakże wszyscy członkowie zespołów projektowych z tegorocznej edycji otrzymało tytuł finalistów  i ukończyło międzynarodowe szkolenia z zarządzania projektami. Zatem 17 uczniów z klas 1c, 2c i 3c otrzymało certyfikaty wydane przez Project Management Institute ATP. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *