Uczniowie klas mundurowych godnie reprezentują naszą szkołę

31 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jadwigi Korczakowskiej w Świdrze odbyła się uroczystość odsłonięcia Tablicy Pamięci Nauczycieli i Absolwentów Szkoły Powszechnej w Willach Świderskich oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Otwocku, a także otwarcia Sali 100-lecia im. Aleksandry i Józefa Piłsudskich. Na galę zaproszono znamienitych gości, wśród nich panią Apolonię Żołądek, Dyrektor ZSEG, oddział reprezentacyjny klas wojskowych z panem Dominikiem Grzybowskim, nauczycielem przedmiotów wojskowych i gastronomicznych.

Pierwsza część imprezy miała miejsce na boisku przed szkołą i została przeprowadzona przez naszych uczniów zgodnie z ceremoniałem wojskowym.  Za  poczty sztandarowe odpowiadał dowódca uroczystości Łukasz Kozłowski (ucz. kl. 4ag). Flagę państwową na maszt podniósł poczet flagowy i odśpiewano hymn narodowy. Apel Pamięci poświęcony tym, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny prowadził Patryk Paniec (ucz. kl. 1a), minutą ciszy uczczono bohaterów. Uczniowie odbierali od przybyłych delegacji oraz osób prywatnych  wieńce, wiązanki i kwiaty, a następnie składali je pod Tablicą. Swój udział w wydarzeniu zakończyli pokazem musztry paradnej, który wywołał powszechny aplauz publiczności. Uczniów nagrodzono brawami na stojąco, komplementami, uściskiem dłoni. Po imprezie zaproszono ich do zdjęć pamiątkowych. Organizatorzy spotkania podziękowali i pogratulowali  młodzieży, następnie ugościli słodkim poczęstunkiem.

Uczniowie wzorowo wywiązali się ze swoich zadań, po raz kolejny godnie reprezentowali ZSEG, ich patriotyczna postawa napawa dumą i radością. Imponująco zaprezentowali swoje umiejętności wojskowe, co jest niewątpliwą zasługą porucznika Dominika Grzybowskiego, który przygotowuje swoich podopiecznych do uroczystości patriotycznych, religijnych, konkursów, olimpiad, współzawodnictwa na wszystkich szczeblach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *