Spektakl profilaktyczny „Wspomnienia Narkomanki”  

W dniu 10 marca 2023 uczniowie  z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu profilaktycznym „Wspomnienia Narkomanki”, będącym sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek „Pamiętnik Narkomanki” prezentowanym przez Teatr Awangarda. Wydarzenie miało miejsce na scenie MDK. Udział młodzieży w spektaklu miał na celu wzbudzenie refleksji na temat uzależnień. 

Finałowa część spektaklu poświęcona była tragicznemu narkotykowemu żniwu tzw. „dopalaczy”. Padały odpowiedzi na pytania skąd się wzięły, jakie jest ich działanie i czemu są takie groźne?

„Jedna z dziesięciu osób, która spróbuje narkotyku, uzależni się od niego, a co trzecia z tych, które się uzależnią umrze” to zdanie zaczerpnięte z klinicznych i policyjnych statystyk. Cytowane przez narratora są przestrogą dla widzów. W dużym gronie uczniów wywarło ono pożądane wrażenie i lęk przed tym, że to nie tylko statystyka, ale brutalne fakty z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *