Wycieczka do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

W dniu 3 marca br. odbył się wyjazd pierwszej klasy mundurowej do Warszawy, gdzie klasa uczestniczyła w zwiedzaniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych, Grobu Nieznanego Żołnierza, a także Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Uczniowie rozpoczęli swój wyjazd od spotkania z Kustoszem przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie mieli okazję zobaczyć zmianę warty, a następnie udali się na bardzo ciekawą lekcję historii do Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa, oglądając przy okazji bardzo wiele interesujących eksponatów.

Kolejnym punktem wyjazdu, było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych, gdzie uczniowie poznali tragiczne losy bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę, a także zapalili i złożyli znicz pamięci pod ścianą straceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *