Wspólne kolędowanie

Święta tuż, tuż…

Świąteczną atmosferę bożonarodzeniową można było poczuć w naszej szkole już podczas kilku ostatnich dni. Choinki, dekoracje w klasach oraz świąteczne piosenki umiliły nam przerwy. Dodatkowo nauczyciele przeprowadzali na różnych przedmiotach lekcje o tematyce świątecznej. Z pracowni gastronomicznych unosił się zapach świątecznych potraw.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się na klasowych wigiliach, na których dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji. Tradycja śpiewania kolęd jest nieodłącznym elementem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

22 grudnia nauczyciele i uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w szkolnym kolędowaniu. Było to dla nas niezwykłe doświadczenie, które wyzwoliło pozytywne emocje i wprowadziło w atmosferę Świąt.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, Pracownicy naszej szkoły nadchodzi niesamowity i niepowtarzalny okres Bożego Narodzenia, dlatego chcielibyśmy życzyć Wam zdrowia, szczęścia, sukcesów, ale przede wszystkim miłych chwil z najbliższymi. Jak mówiła Emilia Waśniowska: „To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg rodzi się w człowieku. Niech ta magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość, a każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem.”

Pomyślnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Rok 2023 życzy Samorząd Uczniowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *