Szkolenia sapersko – inżynieryjne

W dniu 1 grudnia uczniowie klas mundurowych odbyli szkolenie sapersko – inżynieryjne.

Kadeci, swój czwartkowy dzień mundurowy, spędzili w pobliskich lasach, gdzie zapoznali się z charakterystyką budowy okopów strzeleckich sposobem ręcznym, a także z technikami rozpalania ognisk przy użyciu różnych materiałów.

Uczniowie wykonywali między innymi okop do strzelania z karabinka samoczynnego w postaci leżącej, który składa się z wykopu wykonanego w ziemi o długości ciała żołnierza (170 cm), szerokości 60 cm i głębokości 30 cm oraz przedpiersia (nasypu). Wysokość nasypów przedpiersia wynosi 30 cm, a w sektorze strzelnicy 10 cm.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne zostały zniwelowane ciepłem wspólnego ogniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *