Święto Podchorążego i Ślubowanie uczniów klasy pierwszej mundurowej

29 listopada 2022 r. w dniu Święta Podchorążego i 192. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego odbyła się uroczystość ślubowania klasy 1a – technik ekonomista – oddział przygotowania wojskowego.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

P. Krzysztof Szczegielniak – Starosta Otwocki, P. Dariusz Kołodziejczyk – Członek Zarządu Powiatu, P. Hanna Majewska – Smółka – Dyrektor Oświaty Powiatowej, P. Jan Rędaszka – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa – Powiat Koło Nr 4 „Fromczyn” Otwock, ppłk Piotr Krzykowski – przedstawiciel Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, chorąży Andrzej Ferdyn – Wojskowe Centrum Rekrutacji w Garwolinie,            P. Katarzyna Mrozkowiak – Ruba – Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz Pani Apolonia Żołądek – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, rodzice, uczniowie klas: 1a, 2a, 3a, 4a8, 4ag, 4w8 i delegacje z pozostałych klas.

           

            Po ślubowaniu przeprowadzono „Apel Pamięci” poświęcony bohaterom Powstania Listopadowego – podchorążym szkoły piechoty, którzy zainicjowali zryw narodowy w 1830 roku.

            Po części oficjalnej kompania reprezentacyjna wykonała pokaz musztry paradnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *