Warsztaty dla Młodszych Ambasadorów

Program Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) – European Parliament Ambassador School – to jeden z programów realizowanych w ZSEG, który umożliwia naszym uczniom rozwój i daje im perspektywy na przyszłość.

W ramach jego realizacji w dniu 18.11.2022 r. w Warszawie, Młodsi oraz Starsi Ambasadorowie naszej szkoły uczniowie: Natalia Frąk ( kl.4a8), Izabela Chodkiewicz oraz Gabriel Kołodziejczyk (kl. 3a) pod opieką Pani Alicji Piwnik, poznali podstawowe zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i możliwości jakie oferuje młodym Europejczykom. Mogli podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z życiem i aktywnością we Wspólnocie Europejskiej, a także wymienić spostrzeżeniami dotyczącymi europejskich wartości, europejskich celów młodzieżowych oraz scenariuszy przyszłości Unii Europejskiej.

Udział w szkoleniu był również doskonałą okazją do rozpoczęcia przygotowania do realizacji kolejnych szkolnych projektów edukacyjnych podejmowanych w ramach programu EPAS i współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wszystkie zrealizowane zadania mają pomóc uczniom w przygotowaniu i realizacji szkolnych projektów edukacyjnych podejmowanych w ramach programu EPAS.

Koordynatorem programu w ZSEG jest Pani Dorota Wawer. Zachęcamy uczniów do podjęcia współpracy i udziału w projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *