Otrzęsiny klas pierwszych

28 października 2022r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych.

Wydarzenie miało na celu integrację uczniów klas pierwszych z całą społecznością szkolną i ich wychowawcami oraz włączenie uczniów do szkolnego środowiska, zachęcenie młodzieży do systematycznego uczestniczenia w życiu szkoły i pielęgnowania jej tradycji. Integrowanie uczniów poprzez wspólną zabawę miało na celu rozwijanie więzi koleżeńskich, propagowanie właściwych form zachowania się oraz wywołanie u młodzieży poczucia, że szkoła jest dla nich przyjaznym środowiskiem do nauki i osobistego rozwoju.

Uczniowie w atmosferze dobrej zabawy, w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców i starszych kolegów z klasy 2c, prezentowali umiejętności artystyczno – plastyczne, sprawność fizyczną i intelektualną. Z niezwykłym oddaniem i zapałem podejmowali wyzwania, rywalizując o zwycięstwo i tytuł najlepszej klasy. Dla uczniów istotą konkurencji i rywalizacji było zaprezentowanie ducha zgranej i zintegrowanej klasy. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów. W zmaganiach klas pierwszych zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy 1a, którzy w nagrodę zorganizują otrzęsiny w przyszłym roku szkolnym.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury, w składzie: Pani Wicedyrektor Joanna Wojciechowska, Pani Katarzyna Rychalska oraz uczniowie klasy 2c – Karolina Kośmicka i Bartek Mucha. Otrzęsiny poprowadzili uczniowie klasy 2c – Maja Hajdacka i Patryk Donica. Wszyscy uczniowie klasy 2c, wraz z wychowawczynią, Panią Agnieszką Anasiewicz przygotowali Otrzęsiny i czynnie wspierali pierwszaków we wszystkich konkurencjach.

Uroczystość Otrzęsin pozwoliła w atmosferze dobrej zabawy przypieczętować przyjęcie absolwentów szkół podstawowych w poczet społeczności uczniowskiej ZSEG w Otwocku.

Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym i całą społecznością Szkoły życzy nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Pragnie, aby dobry nastrój i duch rywalizacji nieustannie towarzyszyły im w pokonywaniu trudności w zdobywaniu szczytów na drodze wyznaczonego celu.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *