Obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W dniu 12 kwietnia odbył się apel z okazji 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w którym brała udział cała społeczność szkolna.

Uroczystość, połączoną ze złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim, zaszczyciły swoją obecnością władze Powiatu Otwockiego: Starosta Otwocki Pan Krzysztof Szczegielniak, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Pani Kinga Błaszczyk, dyrektor Oświaty Powiatowej Pani Hanna Majewska-Smółka oraz Prezes Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło NR 4 „Fromczyn” Pan Jan Rędaszka.

Pod pomnikiem Katyńskim odczytano apel poległych przygotowany przez klasy mundurowe ZSEG.

Uroczystość miała charakter żywej lekcji historii.

Zbrodnia Katyńska i dzisiejsze zbrodnie popełniane na Ukrainie łączą się poprzez sprawców: ZSRR i dzisiejszą Rosję będącą prawnym spadkobiercą tamtego państwa. W tym kontekście tegoroczne obchody były szczególne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *