Sukces ZSEG na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności!

W dniach 17-19 marca 2022 roku odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły – Zuzanna Korzeń z klasy czwartej technikum żywienia i usług gastronomicznych. W tym roku tematem przewodnim olimpiady było „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”. 

Do etapu centralnego zakwalifikowało się 33 najlepszych uczniów liceum i technikum z całej Polski. Zadaniem finalistów było przeprowadzenie procesu technologicznego, przygotowanie nakrycia stołu do wylosowanego menu oraz poprawienie jadłospisu w obecności  komisji egzaminacyjnej. Zuzia poradziła sobie doskonale z tymi zadaniami i zajęła 9 miejsce w klasyfikacji końcowej, uzyskując tym samym tytuł laureata.

Nasza laureatka w nagrodę otrzymała indeks na kierunki związane z żywieniem i żywnością na wybranych uczelniach wyższych w całej Polsce. Uczennica otrzymała również nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe.

Zuzia przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielek ZSEG Otwock Pani Katarzyny Szeląg i Ewy Jedynak w ramach Koła Wiedzy o Żywieniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *