Projekt Nauczyciele Przyszłości – szkolenia zagraniczne

Szkolenia zagraniczne to kursy językowe, metodyczne lub specjalistyczne, w których latem wzięło udział 10 nauczycieli ZSEG, a obecnie na Malcie szkolenie odbywa 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Kursy te odbyły się na Cyprze, w Hiszpanii, we Włoszech i na Malcie. W wolnym czasie nauczyciele korzystali z uroków słonecznych wysp czy hiszpańskiego Barbate.

Kilka wspomnień Joli.

“Barbate to urokliwe miasteczko w Hiszpanii, w którym dwa tygodnie spędziła uczestniczka naszego projektu Jola Bąbel.

Jola wzięła udział w kursie języka angielskiego pod czujnym okiem nauczycieli ze szkoły językowej Academia Barbate. Zajęcia były prowadzone w bardzo kreatywny sposób i co najważniejsze w przyjaznej atmosferze.

Integralną częścią każdego wyjazdu w ramach projektu jest poznanie kultury miejsca, który odwiedzają nasi uczestnicy. Jola zwiedziła Caion, Bolonię, Vejer, nauczyła się przyrządzać tradycyjną potrawę paellę, tańczyć passodoble, a także bez ograniczeń zażywała kąpieli słonecznych i tych w oceanie. Wybrała się także na długi spacer konny!

Zapytana: „Jak było” odpowiada, że wspaniale oraz że już planuje powrót w to cudowne miejsce i do tych przemiłych ludzi”

Obecnie na Malcie, leżącej zaledwie 100 kilometrów od Sycylii i 300 km od wybrzeży Afryki w kursie języka angielskiego bierze udział 2 nauczycieli, dodatkowo cieszą się słońcem, zabytkami, wspaniałą przyrodą i pięknymi plażami. Ten najmniejszy kraj Europy i jego uroki docenili reżyserzy z całego świata – plenery filmowe znalazły tutaj takie kinowe hity jak Gladiator, Troja czy Hrabia Monte Christo.

Projekt Nauczyciele przyszłości realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” od 01.11. 2019 do 30.04.2022 r. – 30 miesięcy.

Celem jest poprawa jakości i pracy funkcjonowania szkoły poprzez profesjonalny rozwój kadry pedagogicznej uczestniczącej w mobilnościach zagranicznych tj.: obserwacje zajęć, prowadzenie zajęć w szkole partnerskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *