Konkurs filmowy – PATRIA NOSTRA

Reżyser jest wśród nas

Do konkursu filmowego ogłoszonego przez Fundację PATRIA NOSTRA swój akces zgłosili uczniowie klasy 3t8. Konkurs został zaadresowany do młodzieży polskiej w kraju i za granicą, zatem miał charakter międzynarodowy. Zadaniem uczestników było nakręcenie dwuminutowego filmu pod tytułem Sowiecka dywersja na pograniczu. Rok 1924. Trudne i odpowiedzialne zadanie reżysera wziął na siebie Daniel Kunikowski, natomiast w roli aktorów wystąpili: Jakub Majewski, Gabrysia Majewska, dziadkowie Daniela oraz koledzy – uczniowie naszej szkoły. Film został pozytywnie zrecenzowany, konkurencja była ogromna.

Uroczysta gala wręczenia nagród i projekcja nadesłanych filmów odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, na którą zaproszono uczestników konkursu i ich opiekunów. Wszyscy w nagrodę otrzymali pamiątkowe torby z trzema książkami o tematyce historycznej, płytę z pieśniami patriotycznymi, chlebak, apteczkę, smycz do kluczy oraz dyplom z gratulacjami i podziękowaniem. Rok 1924 nie był debiutanckim dziełem Daniela, bowiem ma już na swoim koncie cztery inne filmy o różnorodnej tematyce.  Marzeniem Daniela jest ukończyć  Akademię Teatralną w Warszawie – kierunek reżyseria filmowa i telewizyjna. Życzymy koledze determinacji oraz powodzenia w dążeniu do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *